Czy warto brać kredyty

2Zastanawiając się czy warto brać kredyty, warto pomyśleć o tym co przemawia za tym, ale również o tym co negatywnego się z takim kredytem wiąże. Choć współczesne reklamy nieustannie kuszą swoimi ofertami, tak naprawdę nie warto brać kredytu tylko i wyłącznie że taka jest moda, czy też dlatego że nas na niego stać. Pamiętajmy, że nikt nam nie da nic za darmo, za wszystko przyjdzie nam zapłacić, a bank na sto procent nie jest instytucją charytatywną, która istnieje po to, aby spełniać nasze marzenia. Bank jest instytucją, która jak każda inna firma, nastawiona jest przede wszystkim na zyski. Dlatego właśnie należy dokładnie przemyśleć czy stać nas na kredyt. Najpierw pomyślmy dlaczego warto kredyt wziąć.

Z całą pewnością może on pomóc nam poprawić warunki naszego życia lub pomóc spełnić marzenia. Jeśli weźmiemy kredyt na bardzo krótki czas i będziemy pewni, że go spłacimy nawet jeśli za kilka miesięcy nas zwolnią z pracy, możemy z takiej opcji skorzystać. Przydaje się to przede wszystkim przy kupnie samochodu czy remoncie domu, jeśli brakuje nam naprawdę niewielkiej kwoty. Kredyty są więc dla ludzie, którzy potrafią myśleć o przyszłości, a nie jedynie żyją chwilą obecną. Jeśli chodzi o negatywne skutki kredytu, zagrażają one przede wszystkim osobą zaciągającym długi na wiele lat, na ogromne kwoty. To że dzisiaj mamy z czego kredyt spłacić, nie oznacza, że będziemy go w stanie spłacać za 10 lat. Przy każdym kredycie pojawia się również obciążenie psychiczne, ponieważ każdego dnia budzimy się i zasypiamy z myślą, że mamy dług.

Komentarze do “Czy warto brać kredyty”

  1. moona2831:

    Chyba ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy warto brać kredyt. To zależy przede wszystkim czy jesteśmy zmuszeni do jego zaciągnięcia, czy chcemy go tylko wziąć po to aby podnieść nasz standard życia. Każdą taką decyzję należy przeanalizować czy będziemy mieli środki na spłacenie zobowiązania, czy mamy stabilną sytuację życiową, zawodową i kilka innych czynników.


Saturday, July 21st, 2018

Kategorie

Ankieta mieszkaniowa

Mieszkasz w mieście czy na wsi?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...